Veletrhy a semináře

EKONOMICKÁ SLÉVÁRENSKÁ KONFERENCE

Svaz sléváren ČR ve spolupráci s ČSOB pořádá dne 21. září 2022 Ekonomickou slévárenskou konferenci.

Svaz sléváren ČR ve spolupráci s ČSOB Vás zve na

„Ekonomickou slévárenskou konferenci “

Dne:     21. září 2022                    

Čas:     10.00 –13.00 h

Místo:  ČSOB - Radlická 333/150, Praha 5, budova NHQ (starší budova blíže k metru)

Program:

10.00  –   10.10            Zahájení, přivítání hostů                                                                     

10.10  –   10.30            Ekonomické ukazatele (ČR, EU, výhledy)                               J.Bureš ČSOB

10.30  –   11.00            Problematika zaměstnanosti a flexibilita na trhu práce       M.Jurečka MPSV

11.00  –   11.30            Podpora průmyslu a slévárenství z pohledu MPO               E.Muřický MPO

11.30  –   11.45             Diskuse

11.45  –   12.00             Cofee break    

12.00  –   12.15             Slévárenská produkce EU, ČR                                               J. Hlavinka CAEF

12.15  –   12.30             Dopady krize na slévárenství, situace v ČR                          J. Hlavinka SSČR

12.30  –   12.45             Nové dotační tituly pro slévárny                                         J.Tomaštík ČSOB

12.45                             Diskuse

13.00                             Ukončení jednání                                                                   

 

 

Srdečně Vás zvou:

                 Jakub Tomaštík, M.A.                                                                      Ing. Josef Hlavinka

           Ředitel, ČSOB EU Centrum                                                           výkonný ředitel Svazu sléváren ČR

 

 

 

 

 

 

Veletrh GIFA - NEWCAST

Ve dnech 12.6. 2023 - 16. 6. 2023 se uskuteční veletrh GIFA - NEWCAST v Düsseldorfu.

Na veletrhu budeh vidět opět to nejlepší ze slévárenského oboru. Kdo chce vidět veškeré novinky, které umí slévárenství nabídnout, veletrh navštíví.

Aby slévárenství mělo budoucnost, je nutné investovat do nových technologii a zvyšovat efektivitu a produktivitu práce a nadále minimalizovat dopady tohoto odvětví na životní prostředí.

Naše účast se uskuteční za podpory MPO ČR.

Veletrh Messe Lipsko

Ve dnech 2. 3. 2023 - 4. 3. 2023 se koná Veletrh Messe LIpsko . Byla schválena podpora od MPO pro účastníky z ČR.

Veletrh ELMIA

Za oficiální účasti České republiky proběhne ve dnech 15.11. 2022 - 17. 11. 2022 veletrh ELMIA ve Švédsku.

ELMIA SUBCONTRACTOR je největší veletrh strojírenských
subdodávek v severní Evropě. Mezi nejvíce poptávané produktové kategorie patří
svařované konstrukce, přesně obráběné díly, zpracování plechů, hliníkové
odlitky, odlitky z šedé a tvárné litiny, oceli, zápustkové a volně kované
výkovky, lisované a vstřikované plastové díly, nástroje a formy a sub sestavy z
výše uvedených komponentů.

Veletrh FONDEX

Ve dnech 4 .10. 2022-7. 10. 2022 se účastníme Velethu FONDEX na Výstavišti Brno.

Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX je stálicí brněnského veletržního kalendáře. Koná se zde již od roku 1972, dnes jako třetí největší specializovaný slévárenský veletrh na světě a jednoznačně nejvýznamnější na středoevropském trhu. Minulého ročníku se zúčastnilo 55 firem z 10 zemí, z toho více než polovina byla ze zahraničí.

FOND-EX je místem, kam si zástupci sléváren a modeláren z celého regionu přijíždějí prohlédnout nové stroje a zařízení a seznámit se s progresivními technologiemi a materiály. Z této pozice plyne vysoký podíl zahraničních účastníků.

FOND-EX se koná souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem a dalšími technologickými veletrhy IMT, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX.

V letošním roce se zúčastní : ASK CHemicals Czech s.r.o., H-GLOST s.r.o., Hüttenes Albertus CZ s.r.o., Alucast s.r.o., Junker Industrial Equipment s.r.o., WÖHR CZ s.r.o.

Dne 5. října 2022 ve 13 hodin proběhne prezentace firmy ASK CGHemicals Czech s.r.o. Místo konání: BVV, pavilon E, 1. poschodí, sál S2.

Srdečně Vás zveme.

VELETRH GLOBAL INDUSTRIE PARIS 2022


 

 

 

Ve dnech 17.5. - 20. 5. 2022 se koná v Paříži kontraktační veletrh GLOBAL INDUSTRIE, na který byl jako host pozván ing. Josef Hlavinka, výkonný ředitel Svazu sléváren ČR.
Byl požádán, aby v rámci veletrhu vystoupIL s informacemi o Svazu sléváren ČR, o činnosti svazu a výhledu do budoucna.
O své účasti bude informovat členy na webových stránkách Svazu sléváren ČR a v časopise Slévárenství, který vydáváme.

Našim členům můžeme nabídnout bezplatnou vstupenku na veletrh GLOBAL INDUSTRIE 2022:

https://globalindustrie2022.site.calypso-event.net/visiteur/global.htm?Deconnect=Y&codepromo=GIRTC

 

Pozvánka HANNOVER MESSE 30.5.2022-2.6.2022

POZVÁNKA NA VELETRH HANNOVER MESSE 2022

 

 

Vážení členové,

dovolte, abychom Vás pozvali k návštěvě veletrhu HANNOVER MESSE, který se uskuteční od 30. 5. do 2. 6. 2022 na výstavišti Hannoveru.

Na základě naší spolupráce s pořadatelem veletrhu můžeme našim členům nabídnout vstupenku zdarma, tu si zajistíte po registraci e-kodu: 1d5f3 na webových stránkách: https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration/

Po tříleté pauze se veletrh HANNOVER MESSE opět vrací do veletržních hal a témat, o kterých je nutno diskutovat je více než kdy dříve. Deset veletržních hal obsadí téměř 2500 vystavovatelů z celého světa. Pro vstup na výstaviště již neplatí žádná protipandemická opatření!

Dva roky pandemie a válka na Ukrajině trvale zatěžují globální ekonomiku orientovanou na růst. Až dosud byla globalizace zárukou rostoucí mezinárodní prosperity, ale již během pandemie se uzavřely hranice a přerušily dodavatelské řetězce. S válkou na Ukrajině se přidala energetická krize. O tom, jaký dopad bude mít tento vývoj na světovou ekonomiku ve střednědobém a dlouhodobém horizontu a jaké technologie lze využít k řešení těchto výzev, budou ve dnech 30. května až 2. června v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu HANNOVER MESSE se zástupci politiky, hospodářství a vědy.

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho nosné téma „Průmyslová transformace“ spojuje výstavní oblasti Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics, Engineered Parts & Solutions, Global Business & Markets a Future Hub. Mezi hlavní témata patří digitální platformy, průmysl 4.0, bezpečnost IT, CO2 neutrální výroba, umělá inteligence, lehké konstrukce a logistika 4.0. Program doplňují konference a fóra.

V případě dotazů k veletrhu neváhejte kontaktovat výhradní zastoupení v ČR společnost PROveletrhy, info@proveletrhy.cz

 

HANNOVER MESSE 30.5.2022-2.6.2022

HANNOVER MESSE 2022 – společná expozice s CzechTrade


Vážení členové svazu sléváren,
dovolte, abychom Vás informovali o aktuálních přípravách veletrhu HANNOVER MESSE, který se uskuteční na živo na výstavišti v Hannoveru v termínu 30. 5. - 2. 6. 2022.

Pořadatel pokrčuje pilně v přípravách tohoto největšího strojírenského veletrhu, který musel být již podvakrát zrušen.

Veletrh HANNOVER MESSE je zařazen do dotačního projektu NOVUMM. Malé a střední podniky (MSP) mohou na sovu účast získat finanční podporu, která činí max. 80.000 Kč (povinná participace firmy je 50 % nákladů).
Pod záštitou agentury CzechTrade je na veletrhu organizována společná expozice. Společná expozice je koncipována obdobně, jak tomu bylo v minulosti. CzechTrade objedná výstavní plochu a dodavatel (stavitel a organizátor expozice) zajistí výstavbu stánku (vybavení, grafiku, zázemí, kuchyňku). 

V případě zájmu o účast neváhejte kontaktovat pracovnici CzechTrade paní Pacákovou jaroslava.pacakova@czechtrade.cz, nebo zástupkyni veletržní správy paní Naďu Lichte, info@proveletrhy.cz

 

EUROGUSS NORIMBERK 2022

8. – 11.června 2022, EUROGUSS 2022, Norimberk – Pořadatel počítá se tím, že veletrh na výstavišti proběhne, pokračuje v přípravách dle plánu. Závaznou přihlášku plochy by mělo MPO poslat nejpozději koncem června, máme tedy ještě dosti času.

Přípravy veletrhu EUROGUSS 2022 vrcholí!


EUROGUSS se po dvou turbulentních letech vrací opět do Norimberku. V termín 8. – 11.června 2022 představí odborníci na lití pod tlakem své novinky a inovace.
Jako již tradičně bude představena ucelená nabídka od strojů a zařízení, přes procesy a nástroje, formy a příslušenství až po slévárny a doprovodné technologie. V tuto chvíli (konec října) je přihlášeno 540 vystavovatelů a obsazeny jsou 4 výstavní haly.


Velký počet přihlášek jen potvrzuje to, že touha po osobním setkání je veliká. Některé významné firmy dokonce zvětšily výstavní plochu oproti roku 2020. Na veletrhu se vedle německých firem představí nejvíce vystavovatelů z Itálie, Turecka, Španělska a Rakouska. Česká republika je zastoupena 14 vystavovateli, samozřejmě nechybí ani Svaz sléváren a společná oficiální účast pod záštitou MPO ČR.


Bohatý doprovodný program se soustředí na téma: „úspěšně a udržitelně do budoucnosti“. Nabídne soutěže, přednášky a již tradiční Druckgusstag (Den lití pod tlakem). 
V případě zájmu o více informací kontaktujete oficiální zastoupení Norimberské veletržní společnosti v ČR, spol. PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz.

2021

Mezinárodní strojírenský veletrh

s ohledem na aktuální vývoj epidemické situace a průběh očkování byla provedena změna kalendáře plánovaných akcí ve 2. pololetí roku s cílem konání Mezinárodního strojírenského veletrhu/Transport a Logistika/ENVITECH v termínu 8.–12. listopadu 2021. Změna byla konzultována s partnerskými svazy a klíčovými vystavovateli.
Lze předpokládat, že ve druhé polovině roku se dostaví výsledky vakcinační strategie a dojde k postupnému návratu k normálnímu životu. Věříme, že posunutí termínu zvyšuje možnosti jeho konání a Vám umožní přípravu účasti na veletrhu za jistějších podmínek. Nový termín byl stanoven s ohledem na svátky zesnulých v sousedních zemích a nekoliduje s žádnou významnou oborovou akcí v zahraničí. Očekáváme, že bude umožněno přeshraniční cestování a bude možná mezinárodní účast vystavovatelů i návštěvníků.
S posunem termínu do listopadu dochází i k úpravě podmínek účasti tak, aby byl pro vystavovatele vytvořen dostatečný časový prostor pro přípravu účasti. Nový termín pro podání přihlášek za zvýhodněných podmínek byl stanoven do 30. června 2021.

2020

14. – 16.ledna 2020, EUROGUSS 2020, Norimberk – veletrh zaměřený na technologie lití pod tlakem, na základě doporučení Svazu sléváren ČR je zařazen do oficiálních účastní MPO ČR, kategorie B. Na veletrhu je organizována společná expozice českých firem. Více informací na www.euroguss.de/en

16. - 18.června 2020, CastForge 2020, Messe Stuttgart – nový veletrh je místem setkání nabídky a poptávky a představuje celý hodnotový řetězec průmyslu od odlitých a kovaných polotovarů, přes obrábění, až po finální produkty. V letošním roce je na základě doporučení Svazu sléváre ČR zařazen do oficiální účasti MPO ČR, kategorie C. Více informací na https://www.messe-stuttgart.de/castforge/

2019

7. - 11. října 2019, Mezinárodní strojírenský veletrh, Veletrhy Brno - hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu.
V roce 2019 se souběžně s MSV konají i veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH.

25. - 29. června 2019, GIFA, METEC, THERMPROCESS a NEWCAST, Düsseldorf - mezinárodní specializované veletrhy slévárenství, metalurgie, techniky tepelného zpracování a slévárenských odlitků. Více informací na www.gifa.com a www.newcast.com

5. - 8. února 2019, Zuliefermesse, Lipsko - uznávaný mezinárodní odborný veletrh subdodávek, dílů, modulů a technologií. Více informací na www.zuliefermesse.de

2018

16. – 18.ledna 2018, EUROGUSS 2018, Norimberk – veletrh zaměřený na technologie lití pod tlakem, na základě doporučení Svazu sléváren ČR je zařazen do oficiálních účastní MPO ČR, kategorie B. Na veletrhu je organizována společná expozice českých firem. Více informací na www.euroguss.de/en

5. - 7.června 2018, CastForge 2018, Messe Stuttgart – nový veletrh je místem setkání nabídky a poptávky a představuje celý hodnotový řetězec průmyslu od odlitých a kovaných polotovarů, přes obrábění, až po finální produkty. Více informací na https://www.messe-stuttgart.de/castforge/

1. -5.října 2018 MSV, FONDEX, Brno – Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX je stálicí brněnského veletržního kalendáře. Koná se zde již od roku 1972, dnes jako třetí největší specializovaný slévárenský veletrhem na světě a jednoznačně nejvýznamnější na středoevropském trhu. Více informací na  http://www.bvv.cz/fond-ex/

13.- 16.listopadu 2018, ELMIA Subcontractor 2018, Jönköping, Švédsko - veletrh se zaměřením pouze na strojírenské subdodávky v severní Evropě. Produktové kategorie: svařované konstrukce, přesně obráběné díly, zpracování plechů, hliníkové odlitky, odlitky z šedé a tvárné litiny, oceli, zápustkové a volně kované výkovky, lisované a vstřikované plastové díly, nástroje a formy a sub sestavy z výše uvedených komponentů. https://www.elmia.se/en/subcontractor/

2017

 • 7. – 10. března 2017, Zuliefermesse, Lipsko 
 • 24. – 28. dubna 2017, Hannover Messe 
 • 17. – 18. května 2017, Stainless 2017, Brno – www.stainless2017.com
 • 21. – 24. června 2017, METEF, Verona, Itálie
 • 9. – 13. října 2017, MSV – 59. mezinárodní strojírenský veletrh, Brno, vice info na www.bvv.cz/msv/msv-2017/
 • 14. – 17. listopadu 2017, Veletrh ELMIA, Jönköping, Švédsko, vice info na www.elmia.se/...bcontractor/

2016

 • 12. – 14. ledna 2016, EUROGUSS 2016, Norimberk
 • 3. – 7. října 2016, Veletrh FONDEX, Brno
 • 8. – 11. listopadu 2016, Veletrh ELMIA, Jönköping, Švédsko

2015

 • 24. – 27. února 2015, "Z" – Zuliefermesse, Lipsko
 • 13. – 17. dubna 2015, Hannover Messe, Hannover
 • 5. – 6. května 2015, STAINLESS 2015, Brno
 • 15. – 19. června 2015, Achema 2015, Frankfurt
 • 16. – 20. června 2015, Veletrh New Cast, Messe Düsseldorf